Ezt a témát böngészik:   1 névtelen

1877M
Újonc
Regisztrált:
2017/11/4 20:46
Honnan Magyarország
Üzenetek: 5
Tisztelt Tagtársak!
Köszönöm a korábbi hozzászólásokat,sokat segitettek!Most ujabb dologban kérném a segitségüket!Ujabb szerzeményem egy 1877M lovassági szablya! Nem találok rajta alakulat jelzést!Azt olvastam valahol,hogy a szablyát átvehette a Horty lovasság vagy a csendőrség,azért nincs alakulat jelzés,mivel kicsiszolták,vagy felülütötték!A hüvelyen van egy B5 beütö,a pengén a Grasser,ugye a gyártó WN illetve a császári sas,ami több helyen is látható a markolatvédón és egyéb helyeken!A képek még a rendberakás előtt készültek!Kiváncsi lennék a véleményekre!Esetleg még ha tudna valaki segiteni abban hogyan tudom szétszedni a markolatot,mivel a napokban érkezik a rájabőr a további felujitáshoz!Előre is köszönöm a megtisztelő segitségüket!Tisztelettel: Germanus76

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=800xf7kuomi5cvba382g.jpg
http://kepkezelo.com/viewer.php?file=0xeool2x8npxrwtb4xst.jpg

Idő: 2017/11/25 19:08
Üzenet transzferálása más alkalmazásba Transzferálás

Válasz: 1877M
szerktamog
Regisztrált:
2009/11/10 20:47
Honnan Sárvár
Üzenetek: 1533
Szia, szerintem semmiképpen se szedd szét, ez ilyen, így kell elfogadni, nehéz szétszedni, és mégnehezebb normálisan összerakni, ha egy ilyen régiség bontott, nyugodtan számolhatsz egy 50%-os értékcsökkenéssel.

Idő: 2017/11/25 21:01

Százados
Regisztrált:
2010/6/3 16:28
Üzenetek: 129
Szia!
Szerintem sem jó ötlet megbontani,a markolatot soha nem lehet ugyanígy visszaépíteni,a fémrészeket finoman tisztítsd meg és mehet a gyűjteménybe.....

Idő: 2017/11/28 15:08

Webmaster
Regisztrált:
2009/11/1 12:30
Üzenetek: 1360
egy korhű restauráció remek dolog. de én is azt javaslom, ne ezen kezd...ha van egy zakkant darab ami annyi...akár törött pengével, ülj neki, szedd szét és rakd össze. Már az sem lesz egyszerű, nem nélkül, persze meg lehet tanulni sok gyakorlással...De egy precíz markolat helyreállítás bőrözéssel, nem egyszerű. Jó kérdés mikor érdemes egy ilyet megejteni..Ha szakértője valaki a helyreállításnak és van egy tökéletes darab, de pl a bőrözést valaki lebontotta, akkor esetleg. Ebben az esetben nem lesz szemet szúró a beavatkozás, mivel a teljes darab állapota összangban lehet a helyreállított résszel.

Idő: 2017/11/29 9:07

Megtekintheted a témát.
Nem indíthatsz új témát.
Nem küldhetsz válaszokat az üzenetekre.
Nem szerkesztheted a saját üzeneteidet.
Nem törölheted az üzeneteidet.
Nem indíthatsz új szavazást.
Nem szavazhatsz.
Nem csatolhatsz fájlokat az üzeneteidhez.
Jóváhagyás nélkül nem küldhetsz üzeneteket.

[Bővített keresés]

Belépés
Felhasználónév:

Jelszó:

Emlékezzen rám

Elfelejtett jelszó?

Regisztrálj most!
Új felhasználó