Ezt a témát böngészik:   2 névtelen

Könyvajánló !
Webmaster
Regisztrált:
2009/11/1 12:30
Üzenetek: 1360
December 20-án jelenik meg az „Él magyar, áll Buda még!” c. sapkajelvényes könyv, ami a "Csak előre, édes fiam..." c. könyv folytatása.
Alcíme: A magyar Szent Korona országaiból sorozott lovashadosztályok, dandárok, huszár- és ulánusezredek, rohamfélezredek jelvényei a Nagy Háborúban.
A könyvet a Népművelők Hajdú-Bihar Megyei Egyesülete adja ki 500 példányban. A Nemzeti Művelődési Intézet szakmai együttműködő partnerként járult hozzá a kötet megvalósulásához. A kötet megjelenését az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság támogatja.

A könyv viselési fotókkal, tábori sapkákkal és sok egyéb jelvényhordozóval gazdagon illusztrálva, 228 oldalon 239 db jelvényt és azok változatait mutatja be.

Open in new window

Open in new window

Open in new window

Open in new window

Open in new window

Open in new window

Idő: 2016/12/13 10:51
Üzenet transzferálása más alkalmazásba Transzferálás

Válasz: Könyvajánló !
Százados
Regisztrált:
2010/6/24 14:20
Üzenetek: 206
Attila előző írása is igényes, minőségi könyv. Úgy látom, most sem hazudtolta meg magát. Innen is gratulálok a Szerző Úrnak!

Idő: 2016/12/13 15:57

Őrvezető
Regisztrált:
2010/4/8 8:07
Üzenetek: 116
Öröm egy ilyen új kötet, majd kérnénk beszerzési lehetőségeket is!

Idő: 2016/12/16 15:39

Újonc
Regisztrált:
2015/2/24 20:17
Üzenetek: 2
Sziasztok! Nekem idén ezt a művet hozta a Jézuska! Mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon igényes, hatalmas anyagot feldolgozó kiadvány rengeteg ritka és szemet gyönyörködtető sapkajelvénnyel, Huszár relikviával. Köszönet érte Attilának.

Idő: 2016/12/23 19:55

Százados
Regisztrált:
2009/11/15 18:36
Honnan Budapest-Angyalfőld
Üzenetek: 372
Üdvözlet a Tisztelt Tagtársaknak!Amint megtudtam hogy megjelent ez a remek alkotás azonnal igyekeztem megszerezni és nem csalódtam most sem.Ez a könyv méltó folytatása a "Csak előre, édes fiaim..." című első kötetnek.Rendkívűl igényes színvonalas "szakirodalom" amelyben az aprolékos és pontos leírás,magyarázat valamint érdekes információ mellett természetesen rengeteg színes fotó gazdagít.Akit eme téma érdekel ez a könyv kihagyhatatlan megkerülhetetlen és mindemellett páratlan élmény!Csak ajánlani tudom mindenkinek meghajolva a szerző munkássága és a belefektetett energiája előtt!
Boldog békés karácsonyt és gyűjteményben gyarapodó boldog új évet mindenkinek!

Idő: 2016/12/25 9:42

Százados
Regisztrált:
2009/11/8 19:20
Üzenetek: 533
Na, végre én is meg tudtam venni, röviden - szerintem alapmű.

Hosszabban: Attilának minden tisztelet kijár, hogy ezzel a művel feltette az "i"-re a pontot a gyűjtését illetően. Magyarországon (relatíve) sok militária/jelvény/felszerelés/stb gyűjtő van, de számomra az a "karrier" csúcsa, mikor annyira szakértővé válik valaki a saját területén, olyan és annyi anyagot halmoz fel, és a határterületeken is annyira otthonosan kezd mozogni, hogy össze tud rakni egy szakirodalmat. Rengeteg munka van ebben a könyvben, mert ez nem egy jelvénykatalógus, hanem a 100 évvel ezelőtti élet egy részének TELJES bemutatása. A jelvények nem csak úgy magukban lógnak a levegőben, hanem köréjük van építve az a világ, amiben hordták őket - fotókkal, történelmi áttekintéssel, stb.
Éppen ezért - t.i., hogy ennyire ki lett szélesítve a horizont - én úgy gondolom, hogy Attila az előző, szintén igen magas színvonalat képviselő munkáját felül tudta múlni.
Még egyszer, ez úton is gratulálok, és várjuk a tüzéres harmadik kötetet!

Idő: 2017/1/8 18:03

Webmaster
Regisztrált:
2009/11/1 12:30
Üzenetek: 1360
Előre szólok, nem vagyok egy hozzáértője a témának. Szeretem a képes könyveket, még jobban az albumokat. Kézbe venni, lapozgatni. Amikor elsőre kézbefogtam, meglepett a minőségi kidolgozása majd gyorsan tovább is szaladt a meglepetés, mivel Attiláról van szó. Ezen nem kell meglepődni...Maga a jelvény gyűjtése soha sem izgatott, ismereteim a nullával egyenértékűek, de mégis azonnal végiglapoztam a könyvet, majd néhány oldalon megállva elolvastam a hozzá tartozó leírást. Durva. Megint durva évtizedes gyűjtői munka - és itt nem csak a jelvényekre értendő - valamint kutatói munka eredménye amit kézbe foghat az olvasó. Másik amin elgondolkodtam, hogy ez az EMBER nem csak ezzel foglalkozik. Tudása itt nem áll meg, nem csak" jelvényezik. Ismét valaki, aki az életét teszi fel olyan gyűjtő és kutató munkára, amivel akár évtizedekre meg fogja határozni a sapkajelvény gyűjtésének mikéntjét, az egyes darabokhoz mintaként fog szolgálni.
A könyvet egy puritán hasonlattal egy profi szakácskönyvhöz fogom hasonlítani..Lapozva az ember megkívánja az ott látottakat és legszívesebben máris szeretne belőle néhányat.

Köszönjük.

Idő: 2017/1/12 12:16

Százados
Regisztrált:
2014/3/9 10:26
Honnan Kiskőrös
Üzenetek: 217
Üdvözletem mindenkinek !
Az előttem szólók szinte minden pozitív jelzőt elhasználtak mind a műről mind az iróról , tudnám ismételgetni őket de minek , kötelező darab !!! minden a korszak- és tárgyai után érdeklődő gyűjtőnek és hobbystának , szerte kicsiny hazánkban és még talán azon is túl ...
ui.: Nem kitűző katalógus ! Egy szisztematikusan felépített átfogó könyv a jelvényekről - a jelképek hátteréről - a használó alakulatokról és nem utolsó sorban az emberekről akik viselték ...

Idő: 2017/1/30 19:33

Százados
Regisztrált:
2010/1/24 20:01
Üzenetek: 212
A könyv angol nyelven is megjelent!

Idő: 2017/10/26 20:21

Megtekintheted a témát.
Nem indíthatsz új témát.
Nem küldhetsz válaszokat az üzenetekre.
Nem szerkesztheted a saját üzeneteidet.
Nem törölheted az üzeneteidet.
Nem indíthatsz új szavazást.
Nem szavazhatsz.
Nem csatolhatsz fájlokat az üzeneteidhez.
Jóváhagyás nélkül nem küldhetsz üzeneteket.

[Bővített keresés]

Belépés
Felhasználónév:

Jelszó:

Emlékezzen rám

Elfelejtett jelszó?

Regisztrálj most!
Új felhasználó